Chcesz zajść w ciążę, ale nie masz ochoty na seks? Zobacz, jak pobudzić libido

Niepłodność może być powodem niskiego libido. Długie starania o dziecko i myślenie tylko o osiągnięciu upragnionego celu mogą negatywnie wpływać na wasze sprawy łóżkowe, a tym samym skutecznie obniżyć libido. Jak ponownie rozgrzać atmosferę w sypialni i znowu cieszyć się seksem? 

Niskie libido – skąd się bierze?

Brak ochoty na seks to trudny problem, który zamiatany pod dywan może być tragiczny w skutkach. Warto pamiętać, że boląca głowa, zmęczenie czy inne tego typu wymówki na dłuższą metę nie działają i z pewnością należy porozmawiać z partnerem o nieodczuwaniu potrzeby bliskości. Nie jest to problem rzadki, bo jak wynika z badań dotyka już co 3 kobietę i co 3 mężczyznę. A gdy staracie się o potomstwo problem ten jest kluczowy…

Niskie libido może mieć wiele przyczyn. Należy podkreślić, że sytuacja w której się znaleźliście nie jest łatwa i główną z przyczyn spadku libido może być stres. Zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny nieprzynoszące rezultatów starania poczęcia dziecka to trudna sytuacja życiowa, która z pewnością wpływa na jakość waszego współżycia. Duży wpływ może mieć również kwestia podejścia do samego współżycia. Pary, które starają się o dziecko za długo często traktują seks tylko jako sposób na realizację tego celu. Zapominają kompletnie o jego innych funkcjach – seks powinien sprawiać przyjemność, rozładowywać napięcie i spajać związek.

Gdy będziecie myśleć tylko o współżyciu zgodnie z cyklem, o dniach płodnych i całej tej medycznej otoczce nic z tego nie wyjdzie – nie osiągniecie satysfakcji, którą przecież daje seks.

Kolejną przyczyną niskiego libido może być przemęczenie i brak snu. Związki, w których pary borykają się z niepłodnością często są sfrustrowane, zmęczone ciągłym bieganiem do specjalistów, na badania, co często odbija się właśnie na ich zdrowiu. Gdy cierpicie na bezsenność, nie śpicie odpowiednio długo, za dużo pracujecie, to nie ma mowy, abyście mieli siłę na gorące igraszki w łóżku. Libido wspomaga również dieta – jeśli jecie niezdrowo, na waszych talerzach dominuje żywność przetworzona, a w szklankach napoje gazowane, to wasze libido będzie miało jakość równie słabą, jak produkty, które spożywacie. Musicie zadbać o dostarczanie odpowiednich składników odżywczych i mineralnych, aby każda komórka ciała była odżywiona – tym samym zaspokoicie swoje potrzeby od fundamentów. Oczywiście nie może tu być również miejsca na nadużywanie alkoholu, palenia papierosów czy spożywania dużej ilości mocnej kawy i herbaty. Obniżać libido mogą również problemy w waszej relacji. Kobieta, która bardzo pragnie dziecka, a nie może zrealizować tego celu może mieć obniżoną samoocenę. Również mężczyzna, który przecież chce stworzyć pełną rodzinę może obwiniać siebie za taki stan rzeczy. Każda próba podejmowana w sypialni może być obarczona niepowodzeniem, dlatego może wystąpić niechęć do seksu i z czasem spadek libido. 

Czy niskie libido da się leczyć?

Niskie libido to symptom, który należy leczyć. Jeśli przez kilka tygodni nie masz ochoty na seks, to koniecznością będzie udanie się do specjalisty. Jest to nierzadko problem wrażliwy, jednak warto pamiętać, że pozostawienie sytuacji samej sobie pogłębi ją i może przynieść druzgoczące skutki dla związku. Ponadto, niskie libido to również wielu poważnych chorób, takich jak: choroby serca i układu krążenia, zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia erekcji, otyłość. Udanie się do specjalisty z pewnością wyjaśni sytuację i rozwikła, dlaczego masz problemy z niskim libido. Oprócz pomocy specjalisty warto również spróbować metod pomocniczych. Może się okazać, że osłabione libido nie potrzebuje  tak wiele, aby sytuacja w sypialni znowu zrobiła się gorąca!

niskie-libido-problem-nieplodnirazem

Pamiętajcie, że najgorsza jest bierność. Podejmijcie próbę poprawy sytuacji, a życie w waszej sypialni odżyje na nowo!

 

  • Strony:
  • 1
  • 2
Komentarze: 3

u mnie spadek libido wynikał z ogólnego przemęczenia i stresów. Na szczęście znalazłam w aptece wyciąg z korzenia maca od herbaya. Codziennie biorę dwie kapsułki i problem z obniżonym libido zniknął

Sądziłam, że tylko pierwszy stosunek tak boli, ale w moim przypadku okazało się być inaczej. Bardzo tego chciała, lecz zawsze pierwszą myślą był ten niepokojący ból 🙁 Udałam się do lekarza gdzie polecił mi zastosowanie Mucovagin globulki 🙂 Szczerze pomogły mi, nie od razu ale pomogły.

Moja zona bardzo opornie podchodzila do tego problemu. Po prostu z czasem nasze zycie seksualne przestalo istniec. Ale to tak naprawde kwestia powaznej rozmowy. Jej problemem byla suchosc pochwy, ale teraz juz ten klopot nie istnieje. Stosujemy zel mucovagin jako lubrykant i jest znacznie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *