Każda matka marzy, by to zobaczyć na USG w ciąży

USG w ciąży to dla kobiety niezwykły moment. Podczas badania może sprawdzić nie tylko, czy dziecko jest zdrowe, ale przy odrobinie szczęścia zobaczyć, co potrafi maluch w brzuchu mamy. A dziecko potrafi bardzo dużo. Właśnie takie niesamowite nagranie wpadło do sieci i podbija internetowe grupy dla mam. Miałyście szczęście zobaczyć podczas USG swoje dziecko w takiej akcji?

USG w ciąży – w którym tygodniu zrobić obowiązkowe badanie USG

USG w ciąży kobiety wykonują trzy razy: w 11-14 tygodniu ciąży, następnie tzw. USG połówkowe w 20-22 tygodniu ciąży, oraz ostatnie – USG III trymestru w 28-32 tygodniu ciąży. Każde badanie jest wielkim przeżyciem dla przyszłej mamy. Ale o ile pierwsze USG w ciąży ma na celu potwierdzenie zarówno żywej ciąży, jak i prawidłowego jej rozwoju, o tyle fikającego dziecka na obrazie monitora się nie zobaczy.

Brzuch mamy dla dla dziecka dom na 9 miesięcy – robi w nim wiele rzeczy. USG w ciąży to okno do tego domu.

 

Drugie USG to czas, kiedy większość kobiet dowie się, jaka jest płeć dziecka – o ile oczywiście mały człowiek na to pozwoli. III USG to już obraz noworodka – rodzice mają szansę zobaczyć bardzo dobrze ukształtowaną twarz dziecka, jego rączki, nóżki, miny i ogólną aktywność.

Przeczytaj: Czy USG jest bezpieczne – wszystko o badaniu USG w ciąży

Gdy dziecko za dnia dokazuje, a podczas USG śpi – co za pech!

Każda przyszła mama marzy, by podczas USG w ciąży dziecko było aktywne i pokazało, co potrafi. Wiele kobiet śmieje się, że ich dzieci to „przekory”, ponieważ na co dzień męczą mamę kopniakami i wierceniem się, a jak przychodzi do badania USG – maluch śpi i ani myśli się poruszyć. Cóż, nie mamy na to wpływu, choć rzeczywiście to pech.

To, co udało się uchwycić na tym badaniu USG, jest niesamowite – pokazuje, co dziecko w łonie matki potrafi robić, jak się zachowuje, jaką ma gestykulację i jakie potrafi robić miny. To niesamowite ujęcia z życia płodowego dziecka, które każda mama chciałaby zachować w postaci filmu na wieczną pamiątkę.  

Źródło: Facebook/DerekUtley

Macie taką pamiątkę z USG w ciąży?

 

POLECAMY: Dlaczego dziecko płacze w łonie matki?

Dlaczego dziecko płacze w brzuchu mamy – niesamowite fakty o ciąży

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *