Każda matka marzy, by to zobaczyć na USG w ciąży

USG w ciąży to dla kobiety niezwykły moment. Podczas badania może sprawdzić nie tylko, czy dziecko jest zdrowe, ale przy odrobinie szczęścia zobaczyć, co potrafi maluch w brzuchu mamy. A dziecko potrafi bardzo dużo. Właśnie takie niesamowite nagranie wpadło do sieci i podbija internetowe grupy dla mam. Miałyście szczęście zobaczyć podczas USG swoje dziecko w takiej akcji?

USG w ciąży – w którym tygodniu zrobić obowiązkowe badanie USG

USG w ciąży kobiety wykonują trzy razy: w 11-14 tygodniu ciąży, następnie tzw. USG połówkowe w 20-22 tygodniu ciąży, oraz ostatnie – USG III trymestru w 28-32 tygodniu ciąży. Każde badanie jest wielkim przeżyciem dla przyszłej mamy. Ale o ile pierwsze USG w ciąży ma na celu potwierdzenie zarówno żywej ciąży, jak i prawidłowego jej rozwoju, o tyle fikającego dziecka na obrazie monitora się nie zobaczy.

Brzuch mamy dla dla dziecka dom na 9 miesięcy – robi w nim wiele rzeczy. USG w ciąży to okno do tego domu.

 

Drugie USG to czas, kiedy większość kobiet dowie się, jaka jest płeć dziecka – o ile oczywiście mały człowiek na to pozwoli. III USG to już obraz noworodka – rodzice mają szansę zobaczyć bardzo dobrze ukształtowaną twarz dziecka, jego rączki, nóżki, miny i ogólną aktywność.

Przeczytaj: Czy USG jest bezpieczne – wszystko o badaniu USG w ciąży

Gdy dziecko za dnia dokazuje, a podczas USG śpi – co za pech!

Każda przyszła mama marzy, by podczas USG w ciąży dziecko było aktywne i pokazało, co potrafi. Wiele kobiet śmieje się, że ich dzieci to „przekory”, ponieważ na co dzień męczą mamę kopniakami i wierceniem się, a jak przychodzi do badania USG – maluch śpi i ani myśli się poruszyć. Cóż, nie mamy na to wpływu, choć rzeczywiście to pech.

To, co udało się uchwycić na tym badaniu USG, jest niesamowite – pokazuje, co dziecko w łonie matki potrafi robić, jak się zachowuje, jaką ma gestykulację i jakie potrafi robić miny. To niesamowite ujęcia z życia płodowego dziecka, które każda mama chciałaby zachować w postaci filmu na wieczną pamiątkę.  

Źródło: Facebook/DerekUtley

Macie taką pamiątkę z USG w ciąży?

 

POLECAMY: Dlaczego dziecko płacze w łonie matki?

Dlaczego dziecko płacze w brzuchu mamy – niesamowite fakty o ciąży

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *