Współpraca płatna

Wskaźnik sukcesu i gwarancja przeżywalności komórek jajowych z Ovobank

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie próbujesz podjąć decyzję, czy zdecydować się na świeże komórki jajowe czy wybrać komórki mrożone w leczeniu niepłodności przy użyciu komórek jajowych dawczyni. W tym artykule chcemy dostarczyć Ci więcej informacji na temat wykorzystania mrożonych komórek jajowych w procesie zapłodnienia pozaustrojowego.

Przede wszystkim musisz wiedzieć jedno – ta delikatna ludzka komórka rozrodcza może przetrwać cykl zamrażania/rozmrażania niezwykle dobrze, zachowując wszystkie swoje zdolności funkcjonalne i reprodukcyjne.

Co należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze pochodzenia komórek jajowych dawczyni?

Decyzja o tym, jak i gdzie pozyskać komórki jajowe dawczyni, jest bardzo ważną i osobistą decyzją. Niezależnie od tego, czy wybierzesz świeże komórki jajowe od dawczyni, czy zdecydujesz się na zamrożone oocyty z banku komórek jajowych.

Oba te rozwiązania mają swoje zalety, a w tym artykule podkreślamy korzyści płynące z użycia zamrożonych komórek jajowych: Zalety stosowania mrożonych komórek jajowych w leczeniu z wykorzystaniem komórek dawczyń.

Po podjęciu tej ważnej decyzji możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniej dawczyni, a jeśli zdecydowałaś się skorzystać z zamrożonych komórek jajowych, musisz wybrać odpowiedni bank komórek jajowych.

Ovobank to międzynarodowy bank komórek jajowych, z siedzibą w Marbelli w Hiszpanii, na terenie kliniki leczenia niepłodności Ovoclinic. Nasz zespół lekarzy, embriologów i specjalistów kriobiologii ma ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie wspomaganego rozrodu i jest ekspertem w zamrażaniu i konserwacji komórek jajowych.

Współpracujemy z ponad 350 klinikami na całym świecie, dostarczając im witryfikowane komórki jajowe potrzebne do zabiegów zapłodnienia in vitro z wykorzystaniem zamrożonych oocytów dawczyń.

Nasza współpraca z kliniką leczenia niepłodności nie ogranicza się tylko do wysyłki komórek jajowych, oferujemy także ciągłe wsparcie i szkolenia, aby pomóc im uzyskać jak najlepsze wyniki w leczeniu ich pacjentów – przyszłych rodziców pragnących mieć dziecko.

Przeczytaj także: Dobór dawczyni i badanie zgodności genetycznej w celu narodzin zdrowego dziecka

Jakie są szanse na zajście w ciążę przy użyciu zamrożonych komórek jajowych?

Wskaźniki skuteczności leczenia przy użyciu zamrożonych komórek jajowych z Ovobank i zgodnie z protokołami Ovobank są większe niż średnia, a liczby mówią same za siebie:

  • 81% dodatnich beta-hCG ze świeżych transferów zarodków
  • 79% dodatnich beta-hCG z transferów zamrożonych zarodków
  • 74% transferów świeżych zarodków kończy się ciążą
  • 61% odsetek ciąż po transferze zamrożonych zarodków

Ovobank nasze dawczynie są poddawane dokładnym badaniom medycznym, psychologicznym, ginekologicznym i genetycznym, aby zapewnić im dobry stan zdrowia i wysoką jakość komórek jajowych.

Następnie dawczynie poddawane są dostosowanej do ich potrzeb stymulacji jajników, podczas której opiekujemy się nimi na każdym etapie. Po pobraniu, komórki jajowe w wymaganym stadium rozwojowym są zamrażane za pomocą witryfikacji i przechowywane w ciekłym azocie w temperaturze -196°C do czasu, gdy będą użyte.  Po punkcji dawczynie poddawane są badaniom kontrolnym w celu zapewnienia im jak najlepszego stanu zdrowia.

Dzięki temu, że etapy badania przesiewowego, stymulacji dawczyni i zamrażania komórek jajowych zostały już przeprowadzone, posiadamy wiele zestawów zamrożonych komórek jajowych, gotowych do wykorzystania przez przyszłych rodziców lub klinikę. W rzeczywistości mamy setki partii witryfikowanych komórek jajowych od setek różnych dawczyń, dzięki czemu można znaleźć zestaw komórek od odpowiednio dopasowanej dawczyni bez listy oczekujących.

Jakie są typowe wskaźniki przeżywalności zamrożonych komórek jajowych po ich zamrożeniu? 

Kiedy komórki jajowe dawczyni dotrą do centrum leczenia niepłodności, zostaną przeniesione do zbiorników magazynowych kliniki, co klinika zrobi (powinna) zrobić bez przerywania łańcucha chłodniczego. Będą tam przechowywane do dnia zapłodnienia in vitro. Dysponujemy wieloma przydatnymi informacjami na temat protokołów rozmrażania, dostępnymi dla wszystkich współpracujących ośrodków, w celu zwiększenia przeżywalności tych cennych komórek rozrodczych podczas procesu rozmrażania. Co więcej, regularnie odnotowujemy ich przeżywalność na poziomie ponad 95%.

Zapewniamy wysoką jakość i przeżywalność komórek jajowych naszych dawczyń oraz oferujemy następującą gwarancję przeżywalności komórek jajowych:

  • Zestaw standardowy 6 oocytów – w przypadku  gdy mniej niż 50% komórek przeżyje proces rozmrażania, wyślemy bezpłatny zestaw mały (3 oocyty) lub zestaw złożony z 6 komórek za połowę ceny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na nasz temat lub porozmawiać z naszym polskim koordynatorem, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail na adres info@ovobank.com lub skontaktować się z nami za pośrednictwem naszej strony internetowej: https://ovobank.com/.  
Z przyjemnością pomożemy Ci w powiększeniu Twojej rodziny .   

Współpraca płatna

POLECAMY TAKŻE:

Ovobank i badanie “dopasowania” genetycznego w trosce o narodziny zdrowego dziecka

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *