Andrzej Duda o in vitro

Anty-spot wyborczy Andrzeja Dudy: Jestem przeciwnikiem in vitro, absolutnie!

Już za 3 miesiące, 10 maja 2020 roku, odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Wśród potwierdzonych kandydatów znajduje się także obecnie urzędujący Prezydent RP, Andrzej Duda. Nie oceniając jego pozostałych poczynań politycznych, warto przypomnieć, co głowa państwa uważa o in vitro. Metodzie, która 3 mln niepłodnym daje realne szanse na założenie rodziny.

Kara więzienia za in vitro?

Poglądy Andrzeja Dudy na zapłodnienie pozaustrojowe zmieniały się na przestrzeni lat, a czasami nawet miesięcy. W 2012 roku złożył swój podpis pod projektem ustawy, która przewidywała karę więzienia dla osoby wykonującej zabieg zapłodnienia in vitro. Był to projekt posła Jana Dziedziczaka, według którego: „Kto tworzy embrion ludzki poza organizmem kobiety, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Moje zdanie = zdanie Episkopatu

W jednym z wywiadów w 2015 roku, pytany o in vitro, odpowiedział, że jego zdanie na temat tej metody pokrywa się ze zdaniem Episkopatu, a to oznacza, że pod pewnymi warunkami można zaakceptować in vitro. Jednak warto zaznaczyć, że Konferencji Episkopatu Polski nie akceptuje zapłodnienia pozaustrojowego z uwagi na „techniczny aspekt powstawania człowieka”. Nieco później Andrzej Duda już zdecydowanie podkreślił, że jako człowiek wierzący jest przeciwnikiem metody in vitro.

In vitro tak, ale bez mrożenia zarodków

W tym samym roku Andrzej Duda wyraził się nieco przychylniej o metodzie in vitro, wskazując że samo zapłodnienie pozaustrojowe jest w stanie zaakceptować, ale bez możliwości mrożenia zarodków. Podkreślił także, że procedura in vitro powinna być przygotowana tak, aby zapewnione zostało poszanowanie godności i życia ludzkiego oraz aby była ona właściwie nadzorowana.

Przeczytaj także: Ludzie myślą: „Idziesz do lekarza, płacisz 30 tys. i masz dziecko…” Nie, tak to nie wygląda! Kobiety o trudnej walce o ciążę

Anty-spot wyborczy Andrzeja Dudy

Od kilku dni w internecie można zobaczyć film, w którym przedstawione zostały słowa Andrzeja Dudy o in vitro. Udostępnił go na swoim profilu na Facebooku m.in. Zbigniew Hołdys.

Andrzej Duda: „Jako człowiek wierzący ja jestem w ogóle przeciwnikiem in vitro, bo uważam to za metodą nienaturalną. To jest też metoda sprzeczna z nauką kościoła.  Ja jestem przeciwny tej metodzie, w tej postaci, w której ona jest realizowana dzisiaj. ZDECYDOWANIE JESTEM PRZECIWNY, ABSOLUTNIE. One są metodami sztucznymi, a wszelka sztuczność nie ma nic wspólnego z naturą. (…) Powtarzam to jeszcze raz: niestety in vitro to w ogromnym stopniu oszustwo.”

W obecnym rządzie nie tylko Andrzej Duda wypowiadał się krytycznie o metodzie in vitro. Pod koniec 2018 roku Rzecznik Praw Dziecka (!!!) nazwał in vitro metodą niegodziwą: Nowy Rzecznik Praw Dziecka: „In vitro jest niegodziwe”. Kim jest Mikołaj Pawlak?

Wypowiedź Rzecznika tak poruszyła opinię społeczną, że Mikołaj Pawlak bardzo szybko musiał się z niej wytłumaczyć.

ANTY-SPOT WYBORCZY ANDRZEJA DUDY – ZOBACZ FILM

Wstrząsajace, prawdziwe, piękne.Dobre.Warto podać dalej.

Gepostet von Zbigniew Hołdys am Donnerstag, 6. Februar 2020

 


Jeśli potrzebujesz RZETELNEJ wiedzy o in vitro, popartej badaniami naukowymi i przekazanej przez najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu w Polsce, zapraszamy na pierwszą w Polsce – konferencję medyczną dla Pacjentów „Płodność – Strefa Specjalistycznej Wiedzy”. 

28 marca 2020 roku w Warszawie. Szczegóły i zapisy TUTAJ


 

Foto: commons.wikimedia.org/Radosław Czarnecki

POLECAMY TAKŻE:

Skandaliczne słowa księdza na spotkaniu przed pierwszą komunią: „Dzieci z in vitro nie mają duszy”

 

Agnieszka Woźniak

Redaktorka i korektorka językowa. Pisze od kiedy pamięta, a w międzyczasie zajmuje się tropieniem zagubionych przecinków i poprawianiem błędów ortograficznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *