Andrzej Duda o in vitro

Anty-spot wyborczy Andrzeja Dudy: Jestem przeciwnikiem in vitro, absolutnie!

Przed nami wybory prezydenckie. Wśród kandydatów znajduje się także obecnie urzędujący Prezydent RP, Andrzej Duda. Nie oceniając jego pozostałych poczynań politycznych, warto przypomnieć, co głowa państwa uważa o in vitro. Metodzie, która 3 mln niepłodnym daje realne szanse na założenie rodziny.

Kara więzienia za in vitro?

Poglądy Andrzeja Dudy na zapłodnienie pozaustrojowe zmieniały się na przestrzeni lat, a czasami nawet miesięcy. W 2012 roku złożył swój podpis pod projektem ustawy, która przewidywała karę więzienia dla osoby wykonującej zabieg zapłodnienia in vitro. Był to projekt posła Jana Dziedziczaka, według którego: „Kto tworzy embrion ludzki poza organizmem kobiety, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Moje zdanie = zdanie Episkopatu

W jednym z wywiadów w 2015 roku, pytany o in vitro, odpowiedział, że jego zdanie na temat tej metody pokrywa się ze zdaniem Episkopatu, a to oznacza, że pod pewnymi warunkami można zaakceptować in vitro. Jednak warto zaznaczyć, że Konferencji Episkopatu Polski nie akceptuje zapłodnienia pozaustrojowego z uwagi na “techniczny aspekt powstawania człowieka”. Nieco później Andrzej Duda już zdecydowanie podkreślił, że jako człowiek wierzący jest przeciwnikiem metody in vitro.

In vitro tak, ale bez mrożenia zarodków

W tym samym roku Andrzej Duda wyraził się nieco przychylniej o metodzie in vitro, wskazując że samo zapłodnienie pozaustrojowe jest w stanie zaakceptować, ale bez możliwości mrożenia zarodków. Podkreślił także, że procedura in vitro powinna być przygotowana tak, aby zapewnione zostało poszanowanie godności i życia ludzkiego oraz aby była ona właściwie nadzorowana.

Przeczytaj także: Ludzie myślą: „Idziesz do lekarza, płacisz 30 tys. i masz dziecko…” Nie, tak to nie wygląda! Kobiety o trudnej walce o ciążę

Anty-spot wyborczy Andrzeja Dudy

Od kilku dni w internecie można zobaczyć film, w którym przedstawione zostały słowa Andrzeja Dudy o in vitro. Udostępnił go na swoim profilu na Facebooku m.in. Zbigniew Hołdys.

Andrzej Duda: „Jako człowiek wierzący ja jestem w ogóle przeciwnikiem in vitro, bo uważam to za metodą nienaturalną. To jest też metoda sprzeczna z nauką kościoła.  Ja jestem przeciwny tej metodzie, w tej postaci, w której ona jest realizowana dzisiaj. ZDECYDOWANIE JESTEM PRZECIWNY, ABSOLUTNIE. One są metodami sztucznymi, a wszelka sztuczność nie ma nic wspólnego z naturą. (…) Powtarzam to jeszcze raz: niestety in vitro to w ogromnym stopniu oszustwo.”

W obecnym rządzie nie tylko Andrzej Duda wypowiadał się krytycznie o metodzie in vitro. Pod koniec 2018 roku Rzecznik Praw Dziecka (!!!) nazwał in vitro metodą niegodziwą: Nowy Rzecznik Praw Dziecka: „In vitro jest niegodziwe”. Kim jest Mikołaj Pawlak?

Wypowiedź Rzecznika tak poruszyła opinię społeczną, że Mikołaj Pawlak bardzo szybko musiał się z niej wytłumaczyć.

ANTY-SPOT WYBORCZY ANDRZEJA DUDY – ZOBACZ FILM

https://www.facebook.com/100001190308367/videos/2617036391679345/

 


Jeśli potrzebujesz RZETELNEJ wiedzy o in vitro, popartej badaniami naukowymi i przekazanej przez najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu w Polsce, zapraszamy na pierwszą w Polsce – konferencję medyczną dla Pacjentów “Płodność – Strefa Specjalistycznej Wiedzy”. 

28 marca 2020 roku w Warszawie. Szczegóły i zapisy TUTAJ

[Ze względu na sytuację epidemiologiczną i Covid-19 konferencja została przełożona – o nowym terminie poinformujemy wkrótce]


 

Foto: commons.wikimedia.org/Radosław Czarnecki

POLECAMY TAKŻE:

Skandaliczne słowa księdza na spotkaniu przed pierwszą komunią: „Dzieci z in vitro nie mają duszy”

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl
Komentarze: 1

Co za buc jeden coraz więcej oar nie może mieć dzieci naturalnie a oni zabronią jedyną szanse na dziecko… Debile…. No bo adoptować też nie, bo dziecko musi mieszkać w willi a szarzy ludzie mogą mieszkac w 1 pokoju w 5 os. PARANOJA W TYM NASZYM KRAJU…….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *