Dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce

12 dzieci, ponad 130 ciąż – mamy pierwsze efekty dofinansowania in vitro w Wielkopolsce!

Wystartował w 2021 r. i już zaowocował urodzeniem kilkunastu maluchów, a ponad setka jest w drodze – program dofinansowania in vitro w Wielkopolsce poparło już 37 gmin i miast. W 2022 r. na wsparcie niepłodnych par samorządy przeznaczą aż 2 mln zł. Sprawdź, gdzie zgłosić się po refundację!

Dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce

Pomoc niepłodnym parom z województwa wielkopolskiego stanowi odpowiedź Samorządu na likwidację rządowego programu dofinansowania in vitro, dzięki któremu w latach 2013-2016 urodziło się w Polsce ponad 20 tysięcy dzieci. Wprowadzony w 2021 r. „Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” początkowo miał kosztować 1 mln zł. Spotkał się jednak z tak wielkim zainteresowaniem, że zwiększono przeznaczone środki do 2 mln zł. Dzięki temu w ubiegłym roku wykonano nie 200, ale 380 procedur.

Dzięki dofinansowaniu in vitro w Wielkopolsce w ciążę zaszły 133 kobiety. Do tej pory urodziło się 12 dzieci, w tym para bliźniaków. Pozostali szczęśliwi przyszli rodzice oczekują na swoje upragnione potomstwo.

Gdzie zgłosić się po dofinansowanie

Każda para, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma w 2022 r. dofinansowanie do in vitro w wysokości 5 tys. zł. Przy czym skorzystać można z (maksymalnie) 3 prób zapłodnienia pozaustrojowego. Każda zakwalifikowana do programu pacjentka może też liczyć na 100% refundacji kosztów mrożenia komórek jajowych.

Z programu mogą skorzystać pary powyżej 25. roku życia, przy czym wiek kobiety nie może przekroczyć 40 lat. Warunkiem jest zamieszkanie i płacenie podatków w województwie wielkopolskim oraz m.in. posiadanie dokumentacji medycznej potwierdzającej bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności przez 12 miesięcy.

Realizatorami programu zostały dwie placówki: InviMed Klinika Leczenia Niepłodności oraz Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego.

Jeśli chcesz skorzystać z programu dofinansowania in vitro w Wielkopolsce, skontaktuj się z kliniką lub szpitalem:

Medi Partner Sp. z o.o. – świadczenia udzielane w InviMed Klinika Leczenia Niepłodności, ul. Strzelecka 49, 61-846 Poznań, tel. 500 900 888.

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33, 60-535 Poznań, tel. 61 8419 119;

 

Źródło:
https://www.invimed.pl/invimed-z-poznania-realizatorem-ii-edycji-programu-dofinansowania-do-in-vitro-dla-mieszkancow-wielkopolski

https://codziennypoznan.pl/artykul/2022-02-13/wielkopolski-program-dofinansowania-in-vitro-przynosi-pierwsze-efekty-urodzilo-sie-juz-kilkanascioro-maluchow/

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Pierwsza wizyta w klinice niepłodności – co przyspiesza diagnozę i leczenie?

Pierwsza wizyta w klinice niepłodności – co przyspiesza diagnozę i leczenie??

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *