5 niezwykłych książek, które sprawią, że w 2018 r. poczujesz spokój i szczęście

Depresjologia, autor: Agata Komorowska

Więcej na: agatakomorowska.pl

“Depresjologia” została napisana z myślą o wszystkich tych, którzy zmagają się z depresją, którzy poszukują recepty na życie w harmonii, którzy pragną dowiedzieć się, kim naprawdę są i znaleźć inspirację i odwagę, by podążać własną drogą.
“Depresjologia” to przejrzysty przewodnik w poszukiwaniu harmonii pomiędzy Sercem, Duszą, Ciałem i Rozumem. To mapa w drodze przez depresję do spełnienia, która rozpoczyna się w przeszłości, wytycza cele na przyszłość i uczy żyć w teraźniejszości. To rewolucyjne podejście do pracy nad sobą, która staje się przyjemnością, a nie ciężką harówką, do której zachęca większość poradników. Książka napisana jest obrazowym językiem, pełnym miłości do człowieka i szacunku do indywidualności każdego czytelnika. Daje wiarę w siebie, nadzieję na szczęśliwe życie i miłość do siebie samego.

Agata Komorowska: „Depresjologia jest encyklopedią wiedzy na temat przyczyn i leczenia depresji na podstawie moich własnych doświadczeń. Jest kompletnym poradnikiem jak wyjść spod kołdry, nauczyć się marzyć i te marzenia spełniać, bo życie w zgodzie z własnymi predyspozycjami, potrzebami i talentami jest odpowiedzią na to jak depresji uniknąć. Depresjologia jest drogowskazem jak odnaleźć swoje przeznaczenie i być szczęśliwym człowiekiem.
Depresjologia zawiera narzędzia, wskazówki i metody zamiast nakazów i zakazów. Nikt mi nie powiedział jakich narzędzi użyć, by uzdrowić moją Duszę. Nikt mi nie powiedział jak mam znaleźć czas na realizację wszystkich zaleceń lekarskich i terapeutycznych, a ja doszłam do tego Metodą Małych Kroków. Wszyscy kazali walczyć, a ja chciałam żyć w pokoju, więc znalazłam sposób, by odpuścić i dzięki temu wygrałam. Wszyscy kazali być silną, a ja sił już nie miałam. Ostatecznie to moja słabość okazała się największą siłą.”

„Książka napisana z sercem i prosto z serca. Szczerze polecam tym, którzy zmagają się z depresją lub dostrzegają jej pierwsze objawy, a także wszystkim, którzy poszukują swojej drogi w życiu. Czytam bloga Agaty i zastanawiałam się, jaka będzie książka – nie zawiodłam się… Dziękuję Agato!!!” [Katarzyna Gątarska ]

„Świetna książka. Pełna prawdy, autentyczności i zaangażowania. Prosto z serca.. a takie mają największą wartość. Polecam każdemu, kto szuka swojego miejsca na świecie.” [Klaudia Gorąca ]

„Publikacja ta z pewnością nie jest kolejnym terapeutycznym wytworem pisanym przez kogoś, kto zna depresję tylko w teorii. Ta książka jest praktycznym przewodnikiem, naszpikowanym trafionymi w punkt zadaniami i ćwiczeniami, które niemalże w okamgnieniu odsłaniają to, co w osobie chorej do tej pory było skrzętnie ukrywane przez triumfujący rozum. Autorka prowadzi osoby z depresją drogą ku harmonii duszy, serca, ciała i rozumu, które warunkują jego przyszłe szczęście.

Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że na temat depresji wypowiada się wreszcie ktoś, kto sam jej doświadczył i kto krok po kroku na nowo uczył się życia. Uderzająca jest szczerość autorki, która nie wstydzi się mówić o swoich problemach i robi to bez jakiejkolwiek cenzury. Agata Komorowska obnaża depresję, ale nie każe nam z nią walczyć, lecz najpierw pokochać siebie. Tylko w taki sposób można zacząć wspinać się w górę, by wreszcie wyjść na powierzchnię życia.” [źródło: dlalejdis.pl]

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.