5 niezwykłych książek, które sprawią, że w 2018 r. poczujesz spokój i szczęście

Depresjologia, autor: Agata Komorowska

Więcej na: agatakomorowska.pl

“Depresjologia” została napisana z myślą o wszystkich tych, którzy zmagają się z depresją, którzy poszukują recepty na życie w harmonii, którzy pragną dowiedzieć się, kim naprawdę są i znaleźć inspirację i odwagę, by podążać własną drogą.
“Depresjologia” to przejrzysty przewodnik w poszukiwaniu harmonii pomiędzy Sercem, Duszą, Ciałem i Rozumem. To mapa w drodze przez depresję do spełnienia, która rozpoczyna się w przeszłości, wytycza cele na przyszłość i uczy żyć w teraźniejszości. To rewolucyjne podejście do pracy nad sobą, która staje się przyjemnością, a nie ciężką harówką, do której zachęca większość poradników. Książka napisana jest obrazowym językiem, pełnym miłości do człowieka i szacunku do indywidualności każdego czytelnika. Daje wiarę w siebie, nadzieję na szczęśliwe życie i miłość do siebie samego.

Agata Komorowska: „Depresjologia jest encyklopedią wiedzy na temat przyczyn i leczenia depresji na podstawie moich własnych doświadczeń. Jest kompletnym poradnikiem jak wyjść spod kołdry, nauczyć się marzyć i te marzenia spełniać, bo życie w zgodzie z własnymi predyspozycjami, potrzebami i talentami jest odpowiedzią na to jak depresji uniknąć. Depresjologia jest drogowskazem jak odnaleźć swoje przeznaczenie i być szczęśliwym człowiekiem.
Depresjologia zawiera narzędzia, wskazówki i metody zamiast nakazów i zakazów. Nikt mi nie powiedział jakich narzędzi użyć, by uzdrowić moją Duszę. Nikt mi nie powiedział jak mam znaleźć czas na realizację wszystkich zaleceń lekarskich i terapeutycznych, a ja doszłam do tego Metodą Małych Kroków. Wszyscy kazali walczyć, a ja chciałam żyć w pokoju, więc znalazłam sposób, by odpuścić i dzięki temu wygrałam. Wszyscy kazali być silną, a ja sił już nie miałam. Ostatecznie to moja słabość okazała się największą siłą.”

„Książka napisana z sercem i prosto z serca. Szczerze polecam tym, którzy zmagają się z depresją lub dostrzegają jej pierwsze objawy, a także wszystkim, którzy poszukują swojej drogi w życiu. Czytam bloga Agaty i zastanawiałam się, jaka będzie książka – nie zawiodłam się… Dziękuję Agato!!!” [Katarzyna Gątarska ]

„Świetna książka. Pełna prawdy, autentyczności i zaangażowania. Prosto z serca.. a takie mają największą wartość. Polecam każdemu, kto szuka swojego miejsca na świecie.” [Klaudia Gorąca ]

„Publikacja ta z pewnością nie jest kolejnym terapeutycznym wytworem pisanym przez kogoś, kto zna depresję tylko w teorii. Ta książka jest praktycznym przewodnikiem, naszpikowanym trafionymi w punkt zadaniami i ćwiczeniami, które niemalże w okamgnieniu odsłaniają to, co w osobie chorej do tej pory było skrzętnie ukrywane przez triumfujący rozum. Autorka prowadzi osoby z depresją drogą ku harmonii duszy, serca, ciała i rozumu, które warunkują jego przyszłe szczęście.

Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że na temat depresji wypowiada się wreszcie ktoś, kto sam jej doświadczył i kto krok po kroku na nowo uczył się życia. Uderzająca jest szczerość autorki, która nie wstydzi się mówić o swoich problemach i robi to bez jakiejkolwiek cenzury. Agata Komorowska obnaża depresję, ale nie każe nam z nią walczyć, lecz najpierw pokochać siebie. Tylko w taki sposób można zacząć wspinać się w górę, by wreszcie wyjść na powierzchnię życia.” [źródło: dlalejdis.pl]

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *