Czym zastąpić szampana? Drinki karnawałowe dla ciężarnych i karmiących

Jesteś w ciąży, karmisz piersią, a może jesteś w trakcie leczenia i nie możesz pozwolić sobie na toast klasycznym alkoholowym szampanem? Nic straconego. Oto 5 przepisów na pyszne bezalkoholowe drinki karnawałowe dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Szampańska zabawa to coś więcej niż szampan i alkoholowe drinki. Ciąża, karmienie czy leczenie, które wykluczają picie alkoholu nie muszą spowodować, że sylwestrową noc spędzisz na smutno i ze szklanką wody czy filiżanką zielonej herbaty w ręku. Oto sprawdzone i bardzo smaczne drinki, które z powodzeniem zastąpią klasyczne napoje z procentami, a na 100 proc. nie spowodują żadnego bólu głowy w pierwszy dzień nowego roku. Sprawdzą się jednak nie tylko podczas Sylwestra, ale także na karnawałowych przyjęciach. Na zdrowie!

PAMIĘTAJ: Kobiety w ciąży nie powinny spożywać alkoholu w żadnych ilościach, ponieważ alkohol z  wielką łatwością pokonuje barierę łożyska. Nieprawdziwe jest więc twierdzenie, że lampka wina podczas ciąży nikomu nie zaszkodzi. Po spożyciu alkoholu przez kobietę w ciąży niemalże od razu poziom alkoholu we krwi u płodu jest taki sam, jak i u matki. Wątroba nienarodzonego dziecka nie jest w stanie poradzić sobie ze stężeniem alkoholu, ponieważ nie jest w pełni rozwinięta. Wówczas alkohol przyczynia się do upośledzenia rozwoju płodu, a także ryzyka samoistnego poronienia lub porodu z wadami wrodzonymi noworodka.

5 bezalkoholowych drinków dla kobiet w ciąży i karmiących.

>>> czytaj dalej

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *