5 niezwykłych książek, które sprawią, że w 2018 r. poczujesz spokój i szczęście

Ogarnij się i zacznij żyć, autor: Corcoles Raquel, Taborada Lucia

Czujesz, że wszyscy wokół doskonale sobie radzą, a Tobie ciągle coś nie wychodzi? Że koleżankom udaje się godzić życie zawodowe z prywatnym i jeszcze świetnie wyglądać, a Ty w kółko coś zawalasz, choć żyjesz w pędzie? Na początek ucisz swoją wewnętrzną sabotażystkę, diablicę, której podszepty odbierają ci wiarę w siebie, i zastosuj rozpisany na 21 dni plan pomagający odnaleźć życiową radość. Plan powstał z udziałem psychologa, neurobiologa i trenera osobistego.

Z pomocą psychologa nabierzesz pewności siebie i wzmocnisz swoją samoocenę, a także nauczysz się w pełni wykorzystywać swoje możliwości. Neurobiolog przekaże Ci wiedzę na temat działania Twojego mózgu i korzyści płynących z pozytywnego myślenia. Trener osobisty zaś przedstawi ćwiczenia fizyczne, obejmujące elementy jogi i medytacji, które poprawią twoją kondycję i ogólne samopoczucie. A teraz – do dzieła! Wykorzystaj zawarte w książce wskazówki i zmień swoje życie na lepsze!

„Ogarnij się i zacznij żyć to nie tylko puste informacje (wiedzieliście, że kiedyś każdy człowiek posiadał kobiecy mózg?!), ale także trochę praktyki. Druga połowa książki jest pewnego rodzaju treningiem. Mamy trzy tygodnie na opanowanie emocji i zobaczenie promyka wśród chmurnych myśli. Podczas tych dwudziestu jeden dni autorka zmusza nas do konfrontacji z wewnętrzną Diablicą i mrocznymi myślami, plączącymi się w naszych głowach.” [Patrycja Nadziak]

„Książka zainteresowała mnie już samym tytułem. Okazała się pozytywnie motywująca i to w lepszy sposób niż myślałam. Ogarnij się i zacznij żyć nie ma bowiem w sobie nic z suchego poradnika, książka ma za to ciekawą, życiową treść. Fajne są też zawarte tutaj ilustracje, sprawiają że całość jest nie tylko bardziej interesująca, ale i bardziej przemawia do czytelnika. Jak dla mnie świetny, lekki w przekazie poradnik. Znalazłam w nim całkiem dużo praktycznych wskazówek czy inspiracji, nie twierdzę, że trzeba sugerować się wszystkimi, ale można sporo z niej wynieść. Ogarnij się i zacznij żyć to bardzo mądra książka.” [greliwen]

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.