Dofinansowanie in vitro w Ostrzeszowie

Dofinansowanie in vitro w Ostrzeszowie – większy budżet na leczenie dla mieszkańców miasta!

Rada Miejska zadecydowała o wsparciu finansowym wojewódzkiego programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Dzięki tej decyzji więcej par z Ostrzeszowa będzie mogło skorzystać z refundacji! Sprawdź, z czym wiąże się decyzja radnych i jak skorzystać z dofinansowania in vitro w Ostrzeszowie.

Podwojony budżet na leczenie niepłodności

Pod koniec lutego na sesji Rady Miasta zadecydowano o przekazaniu wsparcia w wysokości 50 tys. zł na leczenie niepłodności w ramach wojewódzkiego programu. Co to oznacza dla ostrzeszowian? Zgodnie z przyjętymi zasadami, do przekazanej puli środków województwo wielkopolskie przekaże drugie tyle na dofinansowanie in vitro w Ostrzeszowie. Budżet przeznaczony dla niepłodnych par będzie więc wynosił aż 100 tys. zł!

Ostrzeszów jest jedną z 37 gmin, które zadeklarowały chęć finansowego wsparcia „Programu profilaktyki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego w latach 2022-2023”. Podwojone środki zostaną rozdysponowane jeszcze w 2022 roku.

Przekazanie środków do budżetu dofinansowania in vitro zostało przyjęte większością głosów ostrzeszowskich radnych. Wśród nich 14 wypowiedziało się za inicjatywą, 4 – przeciw, a pozostałe 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Niestety, nie zabrakło też słów krytyki, dość wyraźnie wskazujących na niezrozumienie tematu niepłodności. Jeden z argumentów radnego PiS-u Andrzeja Manikowskiego brzmiał: Leczenie ma prowadzić do tego, aby pacjent był zdrowy. Czy to prowadzi do tego, że pacjent będzie zdrowy? Mam co do tego wątpliwości.

Dofinansowanie in vitro w Ostrzeszowie

W 2022 r. samorządy województwa wielkopolskiego przeznaczą łącznie około 2 mln zł na dofinansowanie in vitro. Aby skorzystać z refundacji, konieczne jest zamieszkanie i płacenie podatków na terenie województwa wielkopolskiego oraz posiadanie udokumentowanych wskazań medycznych. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 25-40 lat.

Realizatorzy programu dofinansowania in vitro w województwie wielkopolskim w 2022 r.:

  • Medi Partner Sp. z o.o. – InviMed Klinika Leczenia Niepłodności, ul. Strzelecka 49, 61-846 Poznań, tel. 500 900 888.
  • Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33, 60-535 Poznań, tel. 61 8419 119;
  •  

 

Źródło:
https://www.radiosud.pl/fakty/ostrzeszow-gmina-dofinansuje-program-in-vitro-21763
https://m.rc.fm/news/ostrzeszow-vitro-w-ostrzeszowie.html
https://www.invimed.pl/invimed-z-poznania-realizatorem-ii-edycji-programu-dofinansowania-do-in-vitro-dla-mieszkancow-wielkopolski

PRZECZYTAJ TAKŻE:

12 dzieci, ponad 130 ciąż – mamy pierwsze efekty dofinansowania in vitro w Wielkopolsce!

12 dzieci, ponad 130 ciąż – mamy pierwsze efekty dofinansowania in vitro w Wielkopolsce!

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *