Gość prof Kurzawy – Tim Child. Zadaj pytanie!

Zarejestruj się

Witaj w Kawiarence Płodności. W czym możemy Ci pomóc?

W naszej Kawiarence dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, by spełnić marzenie o Dziecku. Rozgość się i znajdź „stolik” dla siebie. Serwujemy wiedzę najlepszych ekspertów, wsparcie psychologów, pomoc na każdym etapie starań o ciążę. U nas poczujesz się swobodnie i bezpiecznie – bez oceniania i hejtu. Poznasz tu ludzi, którzy w pełni Cię zrozumieją. Pamiętaj, u nas nie ma złych pytań na temat (nie)płodności – wszystkie są ważne i na wszystkie dostaniesz odpowiedź. Zadawaj je naszym Ekspertom śmiało! Zapraszamy do środka – zawsze, kiedy potrzebujesz.

Partnerzy merytoryczni

Zapraszam

prof. Rafał Kurzawa
Dyrektor Medyczny TFP Fertility Poland

Viewing 13 reply threads
  • Autor
    Wpisy
    • #31507

       

      Szanowni Państwo,
      już we wrześniu gościem specjalnym prof. Rafała Kurzawy  – dyrektora medycznego TFP Polska, będzie prof.  z Oxfordu, dyrektor medyczny TFP – Tim Child. 

       

      Tutaj można pozostawić swoje pytanie do naszych wybitnych Ekspertów, z tematyki:
      – niepłodność immunologiczna,
      – inseminacja,
      – faza lutelana po IFV i znaczenie PRG,
      – nawracające niepowodzenia in vitro.

      Obserwuj  nasze kanały SM,  poinformujemy Cię, kiedy można oczekiwać odpowiedzi na zadane pytanie 
      nieplodni_razem: https://www.instagram.com/nieplodni_razem/?hl=pl                              
      vitrolive_tfp_polska: https://www.instagram.com/vitrolive_tfp_polska/?hl=pl
      Niepłodni Razem: https://www.facebook.com/nieplodnirazem
      Vitrolive: https://www.facebook.com/Vitrolive

       
    • #31530

      dominika.pioro
      Participant

      Witam, mamy z mężem po 30 lat. Staramy się o dziecko od 8 miesięcy. Jego nasienie jest dobre. U mnie endometrioza. Cykle mam regularne 28 dni. Mam niestety torbiele endometrialne po prawej stronie 3cm, po lewej 1,5cm. Teraz będę robić badanie drożności. Moje pytanie jest takie czy powinnam zrobić miesiąc przerwy w staraniach po tym badaniu? Zaznaczę że będzie to selektywne HSG, czyli jak coś będzie nie tak będzie udrażniane. Słyszałam opinie że najlepiej od razu się starać bo wtedy jest najlepiej ale mój lekarz mówi odczekać ten cykl. I jeszcze jedno pytanie po jakim czasie powinnam się zastanawiać nad laparoskopią? Torbiele nie są duże i zdania też podzielone. I czy problem z pęknięciem pęcherzyka może być od endometriozy? Na monitoringu słyszę pęcherzyk obumarł i nie wiem czy może brać zawsze zastrzyk ovitrelle żeby mieć pewność że pęknie? Dziękuje z góry za odpowiedz.

    • #31534

      Weronika25
      Participant

      Witam,
      Czy ciąża biochemiczna przy wysokich komórkach NK po in- vitro to dobry znak? Czy po obniżeniu komórek zwiększa się szansa na zagnieżdżenie zarodka ?

    • #31539

      Ana
      Participant

      Dzień dobry!
      pierwsza próba (ICSI): pobrano 4 komórki jajowe; 2 dojrzałe; uzyskano 1 zarodek wysokiej jakości. 12 dzień po transferze betaHCG: 125, 16 dzień po transferze betaHCG: 25.
      Jakie jest postępowanie po nieudanej próbie? Jaką diagnostykę należy przeprowadzić aby zwiększyć szansę przy kolejnej?
      Wiek partnerów 31 lat, AMH 3,2; morfologia 2%. Dotychczas poza morfologią nie stwierdzono większych odchyleń w rutynowych badaniach przed pierwszym IVF.
      Dziękuję i pozdrawiam

    • #31559

      OkiemNieplodnej
      Participant

      Staramy się o dziecko od kilku lat, amh i nasienie prawidłowe, jajowody drożne, cykle regularne owulacyjne, mam 31 lat, nigdy w ciążę nie zaszłam. W histeroskopii potwierdzono endometrium polipowate (liczne mikropolipy) oraz podejrzenie adenomiozy, o obu tych przypadłościach mówił mi też parę lat temu poprzedni lekarz. CD138 ujemne. W monitoringach przez te lata endometrium wiecznie za grube, nawet do 18mm. Lekarz twierdzi że jest to przypadłość na tle hormonalnym lub immunologicznym ale obstawia to drugie i proponuje encorton przed podejściem do IUI/IVF, ale z racji na pandemię mam zacząć leczenia dopiero w przyszłym roku. Czy faktycznie endometrium polipowate może wynikać z zaburzeń immunologicznych i encorton “na pierwszy rzut” jest dobrą decyzją? Nie ma innych sposobów leczenia?

    • #31565

      agnieszka83
      Participant

      Witam
      Przygotowuje się do zabiegu invitro i jestem w trakcie badań czy taki wynik biocenozy pochwy jest poprawny:
      PH 4,0
      Test aminowy ujemny
      Clue cells nie występują
      Nabłonki wielokątne występują
      Leukocyty brak
      Ziarenkowce g+ nieliczne Wpw.
      Pałeczki G- bardzo liczne wpw
      Trichomonas vaginalis nie stwierdzono
      Grzyby drozdzopodobne brak wpw
      Lactobacillus spp. nieliczne wpw
      II/III stopień czystości pochwy
      Z gory dziękuje za odpowied

    • #31687

      megi
      Participant

      Jaki powinien być poziom progesteronu oraz TSH bezpośrednio przed transferem na cyklu naturalnym? Czy wynik TSH do 2,5, przy prawidłowych wynikach FT3 i FT4 jest akceptowalny? Czy jakiekolwiek inne badania hormonalne przed samym transferem są konieczne?

    • #31688

      megi
      Participant

      W jaki sposób jak najdokładniej można wyznaczyć pik LH w cyklu naturalnym? Czy samo USG i np. dwu/trzy krotne pomiary LH z krwi w ciągu doby wystarczą? Czy pomocne mogą być badania progesteronu i estradiolu? Wyznaczenie piku konieczne jest do wyznaczenia dnia i godziny badania receptywności endometrium, a następnie transferu na cyklu naturalnym.

    • #31689

      megi
      Participant

      Czy istnieje już metoda pozwalająca zbadać stosunek wewnątrzmacicznych komórek NK bright i NK dim? Jeśli nie, to jak interpretować wyniki ogólnego poziomu komórek NK wewnątrzmacicznych – uNK? Jaki jest optymalny poziom komórek NK wewnątrzmacicznych? Jakie stosować leczenie przy komórkach NK w krwi poniżej normy i równocześnie podwyższonych NK wewnątrzmacicznych?

    • #31690

      megi
      Participant

      Czy warto wykonywać weryfikację beta HCG kilkakrotnie po transferze (np. w 3, 6, 10, 14 dpt)? Czy wyniki tych weryfikacji mogą wnieść coś do diagnostyki i dać nam jakąś informację odnośnie tego, dlaczego transfer się nie udał? Czy wartości powyżej zera, ale niższe niż poziom, który wskazuje na ciąże, mogą świadczyć o próbie implementacji? Pytanie dotyczy zarówno transferu na cyklu sztucznym jak i naturalnym (bez podania hCG).

    • #31692

      megi
      Participant

      Jakie jest Pana zdanie na temat In vitro maturation ? Jaka jest jego skuteczność – czy jego efekty są dużo gorsze niż efekty klasycznej procedury (INV, ICSI, IMSI, PICSI itp.)? Czy na świecie i w Polsce wykonuje się dużo takich zabiegów i czy jest to “sprawdzona” i bezpieczna procedura? Jaki mniej więcej procent pobranych komórek dojrzewa i jest zdolny do “stworzenia” zarodka? I czy ta procedura nie kończy się częściej niż klasyczna urodzeniem dziecka chorego – czy są jakieś dane na ten temat?

    • #31717

      wska
      Participant

      Czy isthomocele może być przyczyną niepłodności wtórnej? Szukam przyczyny niepłodności a ponoć uchyłek w macicy moze sie przyczyniać do braku ciaży. Czy warto się poddać operacji?

    • #31748

      Angella30
      Participant

      Mamy z mężem po 31 lat od ok. 5 lat staramy się o dziecko od 3,5 roku leczymy się intensywnie, stymulacje, hsg, laparoskopia.
      Nasienie rożnie raz lepiej raz gorzej.
      Ja endometrioza 1 stopnia, cykle naturalne stymulowane tylko lekami. Nigdy nie było ciąży potwierdzonej, lekarz sugerował na podstawie wyników estrogenów i progesteronu że dochodzi do zapłodnienia a nie ma implantacji. Jesteśmy po szczepieniach limfocytami męża, allo mrl wzrosło do 50%, był wlew z accofilu i zlecony po owulacji.
      Pytanie: czy jest sens próbować naturalnie czy podjąć sie inseminacji lub in vitro?

    • #31757

      Drodzy Państwo,
      przekazujemy link do rozmowy prof. Rafała Kurzawy z prof. Timem Child.
      Jeśli Państwa pytanie nie pojawiło się w tym nagraniu, zapraszamy do udziału w live dnia 24 października (na profilu otwartym Niepłodni Razem, godz. 17:30)
      gdzie prof. Rafał Kurzawa, odpowie na pozostałe pytania.

      Link: https://www.youtube.com/watch?v=DCMr96LJiCE

      Pozdrawiamy ciepło
      Zespół Kawiarenki

Viewing 13 reply threads

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.